Homepagina > Afrika > Algerië
4de SCHOOL VAN HET VERSCHIL
[marron]Radio Vaticaan heeft verslag gegeven van de 4de uitgave van de School van het verschil die plaats vond te Tlemcen.[/marron]
In Algerije, te Tlemcen, nemen jongeren van 20 tot 30 jaar, die tot verschillende godsdiensten, culturen en nationaliteiten behoren, tot zondag deel aan de School van het verschil, de gelegenheid om met elkaar uit te wisselen over actualiteitsthema’s en samen speelse momenten te beleven. Werkplaatsen, spelen, dans, uitstappen, bezinningstijd wisselen elkaar af gedurende deie acht dagen van gemeenschappelijk leven.
Deze afspraak verloopt dit jaar in een context van levendige ontroering na de onthoofding in Algerije van de Fransman Hervé Gourdel door een moslimgroep die verbondenheid en trouw heeft verleend aan de organisatie islamitische Staat.
De ontmoetingen verlopen in ‘t Arabisch en in ’t Frans. Het programma voorziet een uur stilte per dag voor de persoonlijke bezinning en ruimtes die aan elkeen toelaten zijn godsdienst vrij te pratikeren.
[bleu] De School van het verschil : [/bleu] Voor jongens en meisjes, tussen 20 en 30 jaar, die voortkomen uit verschillende middens en oorsprong. Het Arabisch en het Frans zijn “co-officiële” talen in deze School. [marron]ELKE DAG EEN THEMA[/marron]
[marron]Een uur stilte elke dag ?[/marron] Op de eerste plaats, om toe te laten na te denken over wat ik in de loop van de dag beleefd heb. Vervolgens, zijn er onder de deelnemers, velen die een regelmatige religieuze praktijk hebben : er moet een gepaste tijd geschikt worden voor die plicht. Ook al is niemand verplicht te pratikeren, toch is het goed deze voor allen ter beschikking te stellen. Aan allen toelaten zich bewust te worden dat “de andere” een diepe relatie beleeft met zijn geestelijke wortels en dat deze bijdragen tot het welslagen van de School van het verschil. Van 21 tot 28 september, te [bleu] Tlemcen [/bleu] : stad met een rijke geschiedenis die [bleu] “Hoofdstad van de moslimcultuur in 2011” [/bleu] geweest is. |
Deze School van het verschil, die aan haar vierde uitgave is, werd gelanceerd door een Witte Pater, José Cantal, in samenwerking met een soefi broederschap. Pater Cantal wil tonen dat de verscheidenheid bron is van verrijking.
Onze medezuster van de Italiaanse redactie, Tiziana Campisi, heeft Pater Cantal ondervraagt en ook twee deelneemsters, een Burundese en een Algerijnse.
Luister naar drie getuigenissen (oorspronkelijk in de Franse taal)...
![]() |
[violet]INLICHTINGEN[/violet]
José Cantal : 05 53 07 09 10 20, rue des fusillés, 16015 El Annasser (Alger) cantalrivas@hotmail.com |
D.F. (Vertaling)
Artikels van deze auteur
- “De theologie na Veritatis Gaudium in de Middellandse Zeecontext"
- Drie studenten uit Kameroen “ambassadeurs” van de Kerk van Algerije
- De Paus gunstig voor een dialoogtheologie rond de Middellandse Zee
- De katholieken en het klerikalisme
- Gebed voor Zuid Soedan
- [...]
Webmaster
Artikels van deze auteur
- “De theologie na Veritatis Gaudium in de Middellandse Zeecontext"
- «La théologie après Veritatis Gaudium dans le contexte méditerranéen»
- Een humaan alternatief voor de inbewaringstelling van migranten
- Une alternative humaine à la détention de migrants
- Drie studenten uit Kameroen “ambassadeurs” van de Kerk van Algerije
- [...]