Homepagina > België > Hedendaags geloof
Het Volk van God pelgrim
[marron]“Dit is het nieuwste verbond dat ik in de toekomst met Israël sluit :
Ik leg mijn wet in hun binnenste ; Ik zal hun God zijn en zij zullen mijn volk zijn.”[/marron] [mauve fonce](1ste Lezing – 5de Zondag van de Vasten, Jer. 31, 31-34).[/mauve fonce]
De Kerk is het nieuwe volk van God, geroepen in alle naties, volken en talen, verbonden met God in een “nieuw en eeuwig verbond”, verplicht tegenover de “nieuwe wet” van de liefde voor God en voor de naaste. Zoals “Kerk op pelgrimstocht”, stapt zij doorheen de tijden en wordt altijd geconfronteerd met dramatische veranderingen en nieuwe uitdagingen.
Wij leven in een tijd van diepe en snelle veranderingen waarvan wij niet in staat zijn de afmetingen te begrijpen en de gevolgen ervan te voorzien. Wij voelen ons voorbijgestreefd wanneer er beslissingen moeten genomen worden zonder over de nodige criteria te beschikken. De onzekerheid schept de angst. Hoe de angst beheren? Sommigen werpen zich in hectische activiteiten of in oppervlakkige amusementen. Anderen trekken zich terug in het verleden en sluiten zich op in de tradities van een wereld die schijnbaar nog intact is.
Het Concilie Vaticaan II zoals ook paus Franciscus, hebben op een heldere wijze de veranderingen en de uitdagingen van onze tijd geanalyseerd. Zij moedigen ons aan om vertrouwen te stellen in God, de Meester van de geschiedenis, te leven van Jezus en van zijn boodschap en ons te laten leiden door zijn Geest. Zo, zal het hele volk van God moeten zoeken, door in dialoog te treden met al de krachten van de maatschappij, naar nieuwe wegen om een meer rechtvaardige en meer vredevolle wereld te scheppen.
|
![]() |
[bleu marine]Om na te denken :[/bleu marine]
die zich kan vernieuwen door de kracht van het Evangelie en zo de wereld vernieuwen...[/brun clair] |
AEFJN www.aefjn.org - NAD www.netzwerkafrika.de
D.F. (Vertaling)
Artikels van deze auteur
- “De theologie na Veritatis Gaudium in de Middellandse Zeecontext"
- Drie studenten uit Kameroen “ambassadeurs” van de Kerk van Algerije
- De Paus gunstig voor een dialoogtheologie rond de Middellandse Zee
- De katholieken en het klerikalisme
- Gebed voor Zuid Soedan
- [...]
Webmaster
Artikels van deze auteur
- “De theologie na Veritatis Gaudium in de Middellandse Zeecontext"
- «La théologie après Veritatis Gaudium dans le contexte méditerranéen»
- Een humaan alternatief voor de inbewaringstelling van migranten
- Une alternative humaine à la détention de migrants
- Drie studenten uit Kameroen “ambassadeurs” van de Kerk van Algerije
- [...]
nl
België
Hedendaags geloof
?
|
OPML
?