Gedoopt en gezonden. Missionaire kerkdag in Ninove
Christus kennen is de grootste schat die we in ons leven kunnen krijgen. Zo zijn wij allen missionarissen: gedreven door Gods Geest om bij de mensen te getuigen.
De Sint-Corneliusparochie in Ninove was gastheer voor de diocesane missionaire kerkdag 2019 op 20 oktober. Het werd een feestelijk gebeuren.
Je kon er in de prachtige en statige Abdijkerk, de parochiekerk van de Sint-Corneliusparochie in Ninove, niet naast kijken op zondag 20 oktober.
Een rode loper bracht je naar de doopvont achteraan in de kerk en van daaruit werd je naar het altaar getrokken waarboven rode linten zweefden en het woord ’zending’ stond.
’Vanaf het altaar word je telkens weer opnieuw gezonden’, aldus pastoor Alexander Vandaele.
Zo werd in de liturgische ruimte het thema van de ’buitengewone missiemaand’ geaccentueerd: ’Gedoopt en gezonden’.
Webmaster2
Artikels van deze auteur
- Kardinaal Ambongo Besungu: ‘Congolese jongeren zijn onze hoop’
- Paus roept op om de eenvoud van de kerststal te herontdekken
- Messe en rite zaïrois: le pape appelle de ses voeux une économie au service de la paix
- Pausbezoek bevordert interreligieuze dialoog
- „Le missionnaire est un mendiant qui reconnaît que ses frères lui manquent”.
- [...]
nl
België
Hedendaags geloof
?
|
OPML
?