missionarissen van afrika
missionnaires d’afrique

L A V I G E R I E . be
DRC : Kalemie-Kirungu

Benoeming van de Bisschop van Kalemie-Kirungu
Jean Christophore Amade, M.Afr

Vatican Information Service
maandag 6 april 2015 door D.F. (Vertaling), Webmaster

Vaticaanstad, 31 maart 2015.

De Heilige Vader heeft benoemd :
P. Christophe Amade, M.Afr., als Bisschop van het diocees Kalemie-Kirungu (oppervlakte: 71.577 km2, bevolking: 5.950.013, katholieken: 3.663.230, priesters: 100, religieuzen: 125) in de Democratische Republiek Congo.

De gekozen Bisschop, geboren in 1961 te Mune (DRC), werd priester gewijd in 1990. Doctor in filosofie, was hij totnogtoe provinciale Overste van de Witte Paters voor Centraal Afrika. Sinds 2010 was het diocees Kalemie-Virungu vacant als gevolg van het afzien van de pastorale taak door Mgr. Dominique Kimpinde omwille van de leeftijdsgrens. Het werd beheerd door de Bisschop van Kongolo, Mgr. Oscar Ngoy, apostolisch Administrator.

P. J. Christophore Amade, M. Afr.

Pater Christophe Amade, M. Afr. werd geboren op 18 januari 1961 te Mune. Na zijn lagere studies te Bidri en te Nyaguma (1967-1973) en middelbare studies in het Johannes XXIII kleinseminarie te Vida (Mahagi-Nioka) en in het college van Ovoa (1973-1979), heeft hij onderwezen in het Landbouw Technisch Instituut van Laybo (Mahagi-Nioka) van 1979 tot 1981. Hij heeft daarna filosofie gestudeerd in het Grootseminarie Onze Lieve Vrouw van de Ruzizi van Bukavu (1981-1984), vooraleer in te treden in het noviciaat van de Witte Paters in Fribourg (1984-1985). Van 1985 tot 1987 doet hij een pastorale stage in de parochie van Funsi, in het bisdom Wa, in Ghana. Hij heeft zijn theologiestudies beëindigd in het London Missionary Institute (1987-1990), in Groot-Brittannië vooraleer priester te worden gewijd op 25 augustus 1990.

Na zijn priesterwijding, heeft hij volgende ministeries uitgeoefend :

  • 1990-1993 : parochieministerie te Funsi, in het diocees Wa in Ghana;
  • 1993-1998 : licentiaatstudies in de filosofie in Rome;
  • 1998-2004 : Leraar en daarna rector van het Consortium van Filosofie in Jinja in Oeganda;
  • 2004-2009 : Doctoraat in de filosofie in het Consortium van Filosofie van Kumasi in Ghana;
  • 2013-2014 : Leraar Filosofie aan de Sint Augustinus Universiteit van Kinshasa;
  • sinds 2014 : provinciale Overste van de Witte Paters voor Centraal Afrika. (SL)
    (Agentschap Fides 01/04/2015).
     

Geschiedenis van het Diocees

Het apostolisch vicariaat van Opper Congo wordt opgericht op 11 januari 1887, afgescheiden van het apostolisch vicariaat van Tanganyika dat eveneens door de Witte Paters gehouden werd. Op 11 juli 1939, wordt het vicariaat het vicariaat van Boudewijnstad en krijgt het statuut van diocees van Boudewijnstad op 10 november 1959. Het verandert van naam vanaf 22 augustus 1972, om het diocees van Kalemia-Kirungu te worden.

Directie

  • Victor Roelens, M. Afr. + (30 maart 1895 benoemd – 22 sept. 1941 op rust)
  • Urbain Etienne Morlion, M. Afr. + (22 sept 1941 opvolger – 29 sept. 1966 ontslag)
  • Joseph (Songolo) Mulolwa + (29 sept 1966 benoemd – 11 nov. 1978 ontslag)
  • André Ilunga Kaseba + (9 apr. 1979 – 21 aug. 1988 overleden)
  • Dominique Kimpinde Amando (31 maart benoemd – 15 sept. 2010 op rust)
Tekst overgenomen uit het VIS Website
 

Homepagina | Contact | Overzicht van de site | | Statistieken van de site | Bezoekers : 184 / 645122

De activiteit van de site opvolgen nl  De activiteit van de site opvolgen Afrika  De activiteit van de site opvolgen D.R. Kongo   ?    |    titre sites syndiques OPML   ?

Site gebouwd met SPIP 3.0.26 + AHUNTSIC

Creative Commons License